Strona główna » Informacje bieżące » Z Olsztyna wyruszyła 15. Pielgrzymka Rowerowa do grobu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Z Olsztyna wyruszyła 15. Pielgrzymka Rowerowa do grobu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

  • by

Z Olsztyna wyruszyła 15. Pielgrzymka Rowerowa do grobu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Wśród kilkudziesięciu uczestników jest młodzież z Katolickiego Ośrodka Edukacyjno – Wychowawczego w Kruzach i Szkoły Podstawowej nr 2. w Dobrym Mieście

Pierwszego dnia pielgrzymi pokonają trasę do Ciechanowa, we wtorek (14.09) z Ciechanowa do Warszawy, gdzie spotkają się z biegaczami z Katowic. Łącznie to 250 kilometrów.

Modlimy się w intencji męczenników stanu wojennego, których ksiądz Jerzy Popiełuszko jest symbolem. Natomiast my, jako Olsztyn, mamy swojego męczennika, jakim jest Marcin Antonowicz. Dlatego też jedziemy na rowerach w intencji o spokój Jego duszy.

– mówił Wojciech Ruciński, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej.

Będę wspierał duchowo wszystkich uczestników Pielgrzymki Rowerowej. Poprzez wysiłek fizyczny, będziemy czcić tych, którzy oddali swoje życie z miłości do Ojczyzny. To będzie trzecia moja Pielgrzymka. To bardzo piękne wydarzenie.

– powiedział ks. Piotr Wasilewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *