Przejdź do treści
Strona główna » Bez kategorii » Wielkopostny dzień skupienia – Głotowo 23.03.2024 r.

Wielkopostny dzień skupienia – Głotowo 23.03.2024 r.

W Głotowie członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej przeżywali wielkopostny dzień skupienia. – By być dobrym katolikiem i żyć wartościami Kościoła, niezbędna jest formacja duchowa – podkreśla ks. Marcin Bałdyga.

Dzień skupienia rozpoczął się Mszą św. w kościele Najświętszego Zbawiciela w Głotowie. Po Eucharystii uczestnicy przeszli Drogę Krzyżową po Warmińskiej Kalwarii.

Członkowie Akcji Katolickiej czynnie uczestniczą w życiu Kościoła, jak i są aktywni w działalności na rzecz społeczności lokalnej. – Oczywiście, aby być dobrym katolikiem i żyć wartościami Kościoła, niezbędna jest formacja duchowa. Pogłębianie relacji z Bogiem pozwala nam na czynienie dobra zgodne z planem Bożym, a nie z naszymi wyobrażeniami – podkreśla ks. Marcin Bałdyga, asystent kościelny stowarzyszenia.

Podczas dnia skupienia podejmowany był temat krzyża w trudnych momentach życia, kiedy wymagane jest poświęcenie. – Choćby w trakcie dzisiejszej Drogi Krzyżowej. Zimno, szliśmy w deszczu, na ścieżkach błoto. Mężczyźni nieśli krzyż, musząc uważać, gdzie stawiają kolejny krok. Tak jest i w życiu. Musimy rozważać, gdzie idziemy, co mówimy, jakie poświęcenie musimy podjąć, starając się każdego dnia dostrzegać Jezusa – mówi asystent kościelny.

Rozważania Drogi Krzyżowej odnosiły się do pytania: „Gdzie jestem?”. – Gdzie jestem w konkretnych sytuacjach mojego życia. Czy potrafię oddać się Jezusowi ze swoimi słabościami, grzechami i pożądaniami, jak uczynił do dobry łotr, kiedy wisząc obok Jezusa wyraził skruchę, a Jezus objawił pełnię Bożego miłosierdzia. To dziś rozważaliśmy – dodaje ks. Bałdyga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *