Przejdź do treści
Strona główna » Informacje bieżące » Przygotowanie do 25. Wenty Dobroczynnej – 11 lutego 2023 r.

Przygotowanie do 25. Wenty Dobroczynnej – 11 lutego 2023 r.

  • przez

W kurii archidiecezji warmińskiej odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono program 25. Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej.

Wydarzenie ma na celu zebranie pieniędzy na potrzeby beneficjanta, którym w tym roku jest Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach.

– Pieniądze przeznaczymy na poszerzenie bazy rehabilitacyjnej i terapeutycznej. Potrzeby są zawsze duże, bo opiekujemy się dziećmi z niepełnosprawnościami. Nowy sprzęt rehabilitacyjny, nowe formy terapii. Tak naprawdę inwestujemy w rozwój dzieci. Lepsza rehabilitacja, to lepsze funkcjonowanie – zauważa dyrektor Agata Milewska.

Jubileuszowa wenta tradycyjnie rozpocznie się występem podopiecznych placówki. – Potem aukcje, a na koniec koncert Krystyny Prońko. W trakcie będzie kiermasz rękodzieła, które wykonali uczniowie, jak i ciast. Już dziś cieszymy się na to wydarzenie, dzieci są podekscytowane i już nie mogą się doczekać występu na scenie – mówi pani Agata.

Wiele osób przekazało swoje dary na aukcje, które tradycyjnie poprowadzi Paweł Burczyk, jak zawsze żywiołowo, z dozą dobrego dowcipu.

– Mamy wiele ciekawych darów, które będą licytowane. Oczywiście trudno jest ocenić, które są najcenniejsze, bo to kwestia gustu. Będzie dar od pani prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy, wojewody i marszałka województwa, jak i abp. Józefa Górzyńskiego. Mamy wiele ciekawych prac znanych artystów, są cenne vouchery. Będzie co licytować – podkreśla Bożena Ulewicz.

– Co roku nasze wydarzeniem jest obrazem miłości, którą staramy się kierować w życiu. Miłości ofiarnej, której owocem jest uśmiech ludzi, poczucie, że nie jestem zapomniany, że jest wokół wielu ludzi dobrej woli, dla których życie drugiego człowieka nie jest obojętne – uważa Wojciech Ruciński, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Podkreśla, że przez wszystkie edycje wenty zebrano w sumie około 900 tys. zł.

Tegoroczna wenta odbędzie się 11 lutego w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, początek godz. 12.00. W programie m.in. występ uczniów z Kruzów, aukcje prowadzone przez Pawła Burczyka, loteria fantowa, kiermasz, a na koniec koncert gwiazdy Krystyny Prońko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *