Przejdź do treści
Strona główna » Informacje bieżące » Już po raz 16. z Olsztyna wyruszyła sztafeta rowerowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Już po raz 16. z Olsztyna wyruszyła sztafeta rowerowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

  • przez

Trasa liczy ok. 260 km, w tym roku wyzwanie podjęło 40 osób, w tym m.in. 3 księży oraz wychowawcy i podopieczni z Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach. Na miejsce uczestnicy dotrą w środę, 14 września.

– Jedziemy błagać o łaski i pokój na świecie. Nasi wychowankowie są bardzo dobrze przygotowani, cieszymy się z tego wyjazdu. Chcemy ich dobrze wychowywać w duchu i wierze, w godności, sprawiedliwości, by nasi wychowankowie na co dzień stosowali zasady ks. Jerzego – tłumaczy Piotr Gaj.

– Dziękujemy Panu Bogu, że już tyle razy udało nam się zorganizować tę pielgrzymkę. W tym roku wyjątkowy czas, ponieważ jest to 75. rocznica urodzin ks. Jerzego. Urodził się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, także Krzyż był od urodzenia wpisany w jego życie. Jutrzejszy dzień, kiedy my dotrzemy do Warszawy, jest dniem modlitw o pokój na Ukrainie, także oprócz tych intencji, które wieziemy ze sobą – intencji męczenników stanu wojennego, których przedstawicielem był Marcin Antonowicz z Olsztyna – wieziemy też intencję o pokój – tłumaczy Wojciech Ruciński, prezes Akcji Katolickiej archidiecezji warmińskiej, organizator sztafety.

W Warszawie uczestnicy sztafety połączą się ze sztafetą biegaczy z Katowic. To właśnie z Katowic w 2006 r. ruszyła sztafeta do grobu ks. Jerzego Popiełuszki, a w kolejnym roku do inicjatywy dołączyła grupa z Olsztyna. 

Uczestnicy sztafety wzięli udział w Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, następnie spotkali się na placu Solidarności, gdzie złożyli kwiaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *