Strona główna » Informacje bieżące » Już niebawem – ZAPRASZAMY

Już niebawem – ZAPRASZAMY

  • by

Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej od 22 lat organizuje Wentę Dobroczynną. I w tym roku każdy, komu na sercu leży dobro potrzebującego człowieka, będzie mógł włączyć się w niesienie pomocy.

– W tym roku beneficjentem jest powstające Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Obecnie trwa kosztowny remont budynków, w których pod opieką specjalistów będą nie tylko chore dzieci, ale całe rodziny przeżywające trudne dni choroby, żeby mogły ten czas przetrwać pod dobrą opieką medyczną, ale też i duchową – mówi Wojciech Ruciński, prezes AK.

Podkreśla, że to poważne wyzwanie dla całej wspólnoty Kościoła na Warmii i Mazurach. – Nasza pomoc przez minione lata była kierowana do instytucji opiekujących się osobami niepełnosprawnymi. Praktycznie pomogliśmy wszystkim ośrodkom leżącym na terenie naszej archidiecezji. Obecnie w potrzebie jest Caritas, która remontuje obiekty przeznaczone na potrzeby hospicjum. Jest to przedsięwzięcie wymagające i kosztowne – dodaje W. Ruciński.

Na scenie pojawi się jak co roku gwiazda, uświetniając dobroczynną wentę. – W tym roku magnesem będzie Agnieszka Osiecka – uśmiecha się prezes AK. – Chociaż nie ma jej wśród nas, w jej artystyczny świat przeniesie nas piosenkarka Nula Stankiewicz, która będzie wykonywać piosenki Osieckiej w aranżacji Janusza Strobla. Będzie to spektakl stworzony na 20. rocznicę śmierci Agnieszki Osieckiej – wyjaśnia Wojciech Ruciński.

Wenta Dobroczynna odbędzie się 23 lutego o godz. 15 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie.

– Karty wstępu, które są cegiełkami, można nabywać w warmińskiej kurii, w Biurze Pielgrzymkowym „Cezar”, w siedzibie Caritas w Olsztynie, jak również w parafiach. Tu proszę ludzi dobrej woli, by zaangażowali się w ich dystrybucję. Wszystko na chwałę Bożą, byśmy pomogli chorym dzieciom i wspólnie stworzyli miejsce godnego przeżywania choroby, miejsce ciepłe, pełne miłości i dobrych ludzi – dodaje prezes AK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *