Przejdź do treści
Strona główna » Informacje bieżące » Czas na finał – Archidiecezji Warmińskiej

Czas na finał – Archidiecezji Warmińskiej

  • przez

Witam serdecznie.

Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej po raz 13. przeprowadza Wojewódzko-Metropolitalny Konkurs Biblijny im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda „Księga Wyjścia”.

Jest to konkurs kierowany do uczniów szkół podstawowych i przebiega czteroetapowo. W tym roku szkolnym 2023/2024 do konkursu przystąpiło 31 szkół. Cieszy nas, że w przeprowadzonym etapie wstępnym wzięło udział ponad 2.400 uczniów, spośród których do etapu szkolnego zakwalifikowało się 345 uczniów. Po przeprowadzeniu etapu szkolnego, do finału zakwalifikowało się łącznie 131 uczniów (w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI i VII-VIII), którzy spotkają się 08 marca br. w Hosianum w Olsztynie o godz. 11:00, aby rozwiązać test finałowy i przekonać się, kto najlepiej zna KSIĘGĘ WYJŚCIA .

Wyniki konkursu będą dostępne tu na stronie: www.ak-warmia.org.pl, a laureaci wraz z opiekunami zostaną powiadomieni i zaproszeni w dn. 15 marca br. o godz. 11:00 do Kurii w Olsztynie  przy ul. Pieniężnego 22 na uroczystą galę wręczenia dyplomów, pucharów i nagród.

Laureaci finału archidiecezjalnego będą reprezentować Archidiecezję Warmińską w ostatni etapie konkursu, który odbędzie się w Rumi 11 maja 2024 r.

Życzymy powodzenia i do zobaczenia 🙂

Agnieszka i Tadeusz Bułakowie – koordynatorzy konkursu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *