Przejdź do treści
Strona główna » Informacje bieżące » 13-14.09.2020 r. Pielgrzymka rowerowa Olsztyn-Warszawa

13-14.09.2020 r. Pielgrzymka rowerowa Olsztyn-Warszawa

  • przez
Wprawdzie nie 50 osób, jak rok wcześniej, ale tylko 4 pielgrzymów wystartowało dzisiaj na rowerach z Olsztyna do Warszawy, do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. To skutki Covid 19, dlatego tym bardziej trzeba docenić determinację Władysława Kałudzińskiego, Tadeusza Mikułana, Mateusza Narkiewicz i Grzegorza Wierszeko, którzy wyruszyli w barwach Akcji Katolickiej, NSZZ Solidarność i Stowarzyszenia Pro Patria na pielgrzymi szlak, aby już po raz piętnasty uczcić pamięć męczenników stanu wojennego, a szczególnie patrona pielgrzymki – bł. ks. Jerzego.
 
Wcześniej uczestnicy wzięli udział w mszy w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, a na placu Solidarności w imieniu wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego złożyli kwiaty pod pomnikiem Wolności Ojczyzny. Pielgrzymi w ciągu dwóch dni pokonają łącznie 250 km. W poniedziałek, po południu, dotrą do Warszawy, do kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, gdzie spotkają się z grupą maratończyków z Katowic, której przewodzi inicjator przedsięwzięcia Marian Gruszka oraz z ekipą Akcji Katolickiej z Radomia. Wspólnie złożą hołd ks. Popiełuszce przy jego grobie i wezmą udział w Mszy świętej.
Ks. Popiełuszko urodził się 14 września 1947 r. we wsi Okopy koło Suchowoli na ziemi białostockiej. W nocy 19 października 1984 r. uprowadzili go oficerowie służb specjalnych MSW i brutalnie zamordowali. Od czerwca 2010 r. ks. Popiełuszko jest błogosławionym Kościoła katolickiego. Sztafetę organizuje Akcja Katolicka przy wsparciu NSZZ „Solidarność” i stowarzyszenia Pro Patria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *