Przejdź do treści
Strona główna » Informacje bieżące » 11 lutego 25. Wenta Dobroczynna AK

11 lutego 25. Wenta Dobroczynna AK

  • przez

11 lutego, w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowoiejskiego w Olsztynie, odbędzie się 25 Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. To nasza markowa impreza charytatywna, dzięki której w ciągu tych wielu lat wypracowaliśmy ok. 900 tys, zł, aby następnie wesprzeć naszych beneficjentów. Są to w większości ośrodki i stowarzyszenia zajmujące się pracą, edukacją i rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. W większości wypadków pieniądze docierają do najbardziej potrzebujących z terenów wiejskich oraz małych miast województwa warmińsko-mazurskiego. Z otrzymanych środków zakupuje się sprzęt rehabilitacyjny, medyczny, doposaża warsztaty zajęciowe dla osób niepełnosprawnych, lub wprowadza nowe formy aktywności dla podopiecznych. W tym roku beneficjentem jubileuszowej wenty jest Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach, dla którego Akcja Katolicka jest podmiotem prowadzącym, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

Podczas aukcji, prowadzonej przez Pawła Burczyka, będziemy licytować naprawdę wspaniałe prace przekazane przez wspierających to dzieło od lat zaprzyjaźnionych artystów. Wśród obrazów znajdziecie Państwo m,in, prace: Melanii Olędzkiej, Małgorzaty Chomicz, Krystyny Sól, Danuty Krajewskiej, Iwony Bolińskiej-Walendziak, Justyny Hołubowskiej-Chrząszczak, Wiesława Bieńkuńskiego, Jarosława Korzeniewskiego, Jerzego Ruszczyńskiego. Pojawią się również artyści, którzy po raz pierwszy zagoszczą na wencie, jak np. Marcela Kubiczka. Jeden z ofiarowanych przez nią obrazów pomoże wesprzeć chorą na SMA małą Kingę z Olsztyna.

Będą licytowane również dary specjalnych ofiarodawców; w pierwszej kolejności naszych patronów honorowych – abpa Józefa Górzyńskiego, wojewody Artura Chojeckiego czy starosty Andrzeja Abako. Można będzie wylicytować piękną ikonę podarowaną przez biskupa Eparchii Olsztyńsko-Gdańskiej – ks. Arkadiusza Trochanowskiego. Jest to podziękowanie dla ośrodka w Kruzach za zorganizowanie letniego wypoczynku dla niepełnosprawnych dzieci z Ukrainy. Nie zabraknie daru Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornahauser Dudy. Organizatorzy spodziewają się jeszcze wielu niespodzianek, o których poinformują w następnym komunikacie. 25, Wentę Dobroczynną zakończy koncert Krystyna Prońko Trio Live. Zapraszamy. Bilety do nabycia na www.kupbilecik.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *